Druga edycja Kolędowania z gitarą już za nami

Wczoraj w ODK Pod Lipami na os. Pod Lipami w Poznaniu odbyła się druga edycja Kolędowania z gitarą – przeglądu gitarowego dla dzieci i młodzieży organizowanego przez Studium muzyczne Świat Gitary z Poznania oraz Ognisko muzyczne z Suchego Lasu. Wzięło w niej udział ponad 30 uczestników, którzy prezentowali się w 6 kategoriach – czterech solowych i dwóch zespołowych. Jury w składzie: Justyna Krówczyńska, Marcin Kaźmierczak i Przemysław Dybizbański wyłoniło 5 laureatów i przyznało 8 wyróżnień.

W kategorii gitara solo 7-10 lat statuetkę laureata odebrała Julia Alankiewicz z Ogniska Muzycznego w Suchym Lesie za wykonanie kolędy „Wśród nocnej ciszy”, natomiast wyróżnienie otrzymała Julia Korpik ucząca się w Studium Świat Gitary.

W kategorii gitara solo 11-14 lat laureatem został  Bartek Scheffler ze Studium Świat Gitary za wykonanie kolędy „Gdy się Chrystus rodzi”, dwa wyróżnienia wręczono Julii Kokoszyńskiej, również ze Studium Świat Gitary i Szymonowi Pawlakowi z Ogniska muzycznego w Suchym Lesie.

Kategoria gitara solo powyżej 14 lat miała tylko jednego uczestnika – Weronikę Schmidt, która otrzymała wyróżnienie za wykonanie kolędy „Anioł pasterzom mówił”.

Najliczniejszą pod względem uczestników była kategoria solo wokal z akompaniamentem własnym. Spośród 9 osób prezentujących się przed Jury i publicznością wyłoniono laureatkę Juliannę Górską z Domu Kultury w Stęszewie, która wykonała kolędę „Do szopy hej pasterze” oraz przyznano dwa wyróżnienia dla Aleksandry Antkowiak z Ogniska muzycznego w Dusznikach i Klaudii Cichockiej uczącej się w Domu Kultury w Stęszewie.

Wśród zespołów jednorodnych statuetkę za wykonanie kolędy „W żłobie leży” otrzymał kwartet gitarowy z Dusznik w składzie Letycja Czaja, Klaudia Cichocka, Krzysztof Grobelny i Damian Rakowicz. Wyróżnienie natomiast przyznano kwartetowi gitarowemu z Suchego Lasu w składzie Maria Pucek, Szymon Pawlak, Weronika Różycka i Norbert Grzeżułkowski, który zagrał „Cichą noc”.

W kategorii zespoły gitarowe z wokalem zgłosił swoje uczestnictwo jeden zespół – Duet Ksero w składzie Zuzanna i Maria Łupickie, który otrzymał tytuł i statuetkę laureata za wykonanie kolędy „Z narodzenia Pana”.

Całość występów młodych gitarzystów amatorów uświetnił koncert Remigiusza Szumana, który wykonał kilka utwory własnej kompozycji.

Krótka relacja z miejsca kolędowania już wkrótce.