Kolędowanie z gitarą

Kolędowanie z gitarą zostało zainicjowane w 2010 roku przez dwóch nauczycieli gitary Rafała Bielawskiego ze Studium muzycznego Świat Gitary i Joannę Kretkowską z Ogniska muzycznego w Suchym Lesie. Inicjatywa spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem. Staramy się, aby Kolędowanie stało się imprezą cykliczną.

5 stycznia 2013 roku zapraszamy na III edycję Kolędowania.

Do udziału w spotkaniu zachęcamy dzieci i młodzież uczącą się gry na gitarze klasycznej w ogniskach muzycznych, studiach muzycznych, na prywatnych lekcjach gitary, a także samouków. Warunkiem udziału jest wypełnienie karty uczestnictwa po zapoznaniu się z warunkami uczestnictwa określonymi w Regulaminie. Karty dostarczyć należy do 15 grudnia włącznie bezpośrednio do Organizatorów – drogą mailową na adres: info@swiatgitary.com.pl lub osobiście w siedzibie Studium ‚Świat Gitary’ na os. Zwycięstwa 2i w Poznaniu.

Każdą prezentację oceniać będzie JURY w składzie:

Przemysław Dybizbański – znakomity gitarzysta klasyczny, wykładowca Akademii Muzycznej w Poznaniu
Marcin Kaźmierczak – gitarzysta zespołów: Audiosphera i Strefa Zero
Jolanta Kosicka – wokalistka zespołu Erijef Massiv

Przesłuchania rozpoczną się 5 stycznia 2013 roku o godz. 10 w ODK Pod Lipami w Poznaniu. Rejestracja uczestników odbywać się będzie już od godz. 9:30. Każdy uczestnik, który prezentować będzie się na scenie obowiązany jest wnieść opłatę rejestracyjną w wysokości 20 zł w dniu Kolędowania. W przypadku zespołów opłata ta wynosi 10 zł od każdej osoby z zespołu. Całe spotkanie potrawa około 4 godzin. Wstęp dla publiczności jest bezpłatny. Organizatorzy zapewniają poczęstunek, miłą atmosferę i możliwość zapoznania się z materiałami edukacyjnymi, wydawnictwami nutowymi, a także skorzystanie z doradztwa przy zakupie gitary i osprzętu do niej.

W zeszłorocznej edycji wzięło udział ponad 30 gitarzystów amatorów z Poznania i okolic. Prezentowali kolędy i pastorałki w 6 kategoriach: gitara solo do lat 10, do lat 14 i powyżej lat 14 oraz gitara solo z wokalem, gitara w zespole i gitara w zespole z wokalem. Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Jury nagrodziło najlepszych uczestników konkursu przygotowanymi specjalnie na tę okazję statuetkami oraz upominkami. Relację z drugiej edycji Kolędowania ze stycznia 2012 roku spisaliśmy tutaj, natomiast co działo się podczas pierwszej edycji spotkania zobaczcie na stronie: relacja z Kolędowania 2011